пʼятниця, 23 лютого 2018 р.

25.02 - 147 РОКІВ ВІДОМІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ПИСЬМЕННИЦІ ЛЕСІ УКРАЇНЦІ
  Люди, як зорі, полишають свій слід у свідомості майбутніх поколінь, особливо люди талановиті. Мовби крізь серпанок легендарності проступає до нас образ поетеси, образ ніжний і чистий. Кожним словом, променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу людина, що ім'я їй - Леся Українка.


"На шлях я вийшла ранньою весноюІ тихий спів несмілий заспівала,А хто стрічався на шляху зо мною,Того я щирим серденьком вітала"                                                                                            Л.Українка

Усний журнал  "Дзвінка струна Лесиного слова" відбувся в бібліотеці-філії села Куровичі. На заході були присутні учні-читачі бібліотеки, які з захопленням слухали розповідь бібліотекаря Писко О. А. про життєвий і творчий шлях видатної письменниці Лесі Українки. А також було оформлено перегляд літератури "Поетична світлиця Лесі Українки".
Дорогі наші читачі! Запрошуємо завітати до бібліотеки. Наодинці пройтися життєвим шляхом поетеси . А може й взяти її твори, з яких долинуть до вас слова Лесі Українки.

"Довго щирими сими словами 
До людей промовлятиму я…"


                          




вівторок, 20 лютого 2018 р.

Душа народу бринить у слові

                                  

 Чи знаєте ви, що вперше стали відзначати Міжнародний день рідної мови з 2000 року?  Що це сталося в Парижі,  в штаб-квартирі ЮНЕСКО, для того щоб привернути увагу спільноти до того факту, що з 6000  мов, які зараз існують, більшість перебувають під загрозою зникнення? А в Україні це свято стали відзначати з 2002 року? Що наша рідна українська мова визнана  на Всесвітньому конгресі мовознавців другою  в світі після італійської за милозвучністю?

Ну щоб, здавалося слова… 
Слова та голос, більш нічого,
 А серце б’ється - ожива, 
Як їх почує… 
                                                     Т. Г. Шевченкo

     Для кожного народу дорога  його мова, а нам, українцям, найближча до серця – українська. Вона співуча і багата. Вона – душа народу, в ній глибина тисячоліть. Це найдорожчий скарб, переданий нам нашими предками. І де б не були ми, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємось аж до сліз, зачувши рідне слово.

 Напередодні Міжнародного дня рідної мови в бібліотеці села Куровичі   оформлена тематична виставка "О мово! Душа голосна України".



Події, що змінили Україну

   Майдан. Нині це слово, напевне, знають у всіх країнах світу. Майдан Незалежності – це не тільки велика й головна площа в центрі Києва. Майдан – це небажання жити в системі тоталітарної корупції і малограмотної влади, що розграбувала країну. Це прагнення жити за європейськими стандартами. За ці прагнення Україна заплатила більше сотні людських життів та тисячі покалічених. 
     Минуло три роки відтоді, як загинули вони – Герої Небесної Сотні, яких народила революція Майдану. Вони помирали, щоб жила Україна. Тепер нашу Україну оберігають ціною своєї крові воїни АТО в Донецькій та Луганській областях.







    
   До четвертої річниці пам'яті Героїв Небесної Сотні біля пам'ятника  Тарасу Шевченку в селі Куровичі, відбулася панахида за упокій душ невинно убієних. 
Діти декламували вірші про Майдан, прослухали пісню-гімн «Пливе кача».Всім присутнім було важко стримувати сльози смутку. Про події тих часів, про відданість та героїзм людей, що відстоювали принципи демократії і свободи заради нової України, в бібліотеці села Куровичі  нашим читачам була представлена виставка-перегляд "Ми сотнею пішли на небо".

четвер, 8 лютого 2018 р.

Ти без мене - не ти, я без тебе - не я...

Кохання – найзагадковіше з усіх людських почуттів. Воно надихало поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. І, якби поставити собі за мету прочитати все, що написано про нього, людині не вистачило б цілого життя. Не випадково існує багато чарівних легенд, обрядів, ритуалів, заснованих на цьому прекрасному почутті. Найромантичніше свято року є – День Святого Валентина.    Цього холодного дня навіть повітря сповнене любов’ю. Амури поспішають поєднати пари, почуття яких перевірені часом та допомагають зустрітись половинкам, які загубились десь серед юрби. Адже саме кохання здатне розтопити кригу в серці й подарувати відчуття весни.     Завітав Святий Валентин і до читачів нашої бібліотеки. Зав. бібліотеки  Писко О. А. підготувала для відвідувачів  романтичну книжкову виставку під назвою «І будеш варт на світі жить, як матимеш кого любить...»  Такої великої кількості закоханих, як у бібліотеці немає ніде. Ми знаємо, що вони живуть на сторінках книжок, які ми із задоволенням читаємо, дізнаючись про їх неймовірні історії кохання.

   

Творча зустріч

     
    8 лютого в Золочівській ЦБС відбулася зустріч з Львівським письменником Олегом Рибчинським. Під час зустрічі панувала щира і невимушена атмосфера.   
  Зустріч із письменником відбувалася у вигляді діалогу, прозвучало чимало запитань щодо творчих і людських уподобань автора, його поглядів на сучасну українську літературу, на які наш гість дав змістовні та цікаві відповіді.
   Великим подарунком став автограф Олега Рибчинського в презентованій книзі "Чорні морелі".